koniec

W domu energooszczędnym jeszcze rozumiem ale czy w pasywnym stosuje się kominek ?
Przecież on wychładza jak diabli ?Ale ja nikomu nie bronię kominka. Jak się chce mieć kominek to nie ma co myśleć o domu pasywnym i tyle, co nie znaczy że dom energooszczędny o niskim zapotrzebowaniu na ciepło jest zły. Nie ma co popadać w paranoje. Najważniejsze jest to by zbudować sobie domek w którym będzie się dobrze czuć a http://przylacza.com.pl zarazem będzie potrzebował minimalnej ilości energii do zaspokojenia swoich potrzeb.
Stosuje się kominki w tych domach czy nie ?Jak kominek to nie dom pasywny choć energooszczędny o bardzo niskim zapotrzebowaniu też sie da zbudować i takich domków jest pełno to na forum i ogólnie. Tylko że po co kominek? By raz czy dwa razy w roku dla „klimatu” w nim zapalić? Po latach to będzie tylko ozdoba. Jak kogoś stać na taki drogi mebel to kto bogatemu zabroni.Ta jasna – a świstak siedzi i zawija je w te charakterystyki energetyczne – obciążenie cieplne na poziomie 27,8W/m2 coś nie coś mówi, ale nie do końca.liczył dla mnie dwie wersje ocieplenia domu. Wentylacja z odzyskiem ciepła będzie na kanałach elastycznych juz mam je rozłożone. A kominy …. no cóż zbyt późno trafiłem na forum. Ale mogę jeszcze konkretnie ocieplic ściany dach i podłogę okna okna też energo z U0,7 pewnie dlatego taki wynik. I nic to że na wis mówią ze się z h…. na rozumy zmieniłem bo styropian w ziemię pcham, i bez kaloryferów hahaha w zimie bedziesz w kurtce w domu siedział mówią a jak zobaczyli grafitowy styropian którym ocieplałem lukarny to poszła http://przylacza.com.pl plotka ze przeterminowany. Juz oszczędzam sobie i jak pytają czym będę ogrzewał i mówię że nie wiem
Na wentylacji bez odzysku ciepła, nie ma szans uzyskać takich wyników, koniec i kropka. Na kominach zapomnij, że takie obciążenie Ci wyjdzie.
Pytam bo przymierzam się do budowy i chciałbym energooszczędny lub pasywny.
I jakoś nie mogę wyobrazić sobie domu bez kominka

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.