jakość

Dlatego proponuję każdemu zainteresowanemu lekturę poważnych autorów (typu artykuły z muratora na ten temat). Tam dostanie obiektywną analizę korzyści i ograniczeń, zalet i wad technologii szkieletowej w porównaniu z murowaną. W większości z nich na końcu jest proste, tabelaryczne podsumowanie plusów i minusów. Nie trzeba być budowlańcem, żeby móc sobie wyrobić własne zdanie na ten temat. Założę. Na razie byłby pusty, bo dom przyjedzie w 2 modułach na wiosnę i będzie przez kilka dni montowany. Wtedy dostarczę zdjęcia z tego procesu. Może uda mi się również uzyskać od producenta zdjęcia z procesu produkcji dla zaprezentowania tutaj. Dla nich to też może być forma promocji Na pewno będzie to materiał obiektywny, bo inaczej nie miałoby to sensu.że narazie budowa takiego domu mnie nie przekonuje. Ale mam jeszcze troche czasu. Zapoznam się bliżej z tematem, ale raczej pozostanę przy tradycyjnej metodzie budowania domu (bunkru )
Jeżeli te elementy (puzzle) są składane jak to ująłeś taśmowo to zawsze jest ryzyko, że posiada wady, które wyjdą po złożeniu – a wtedy może być za późno. Nie mówie, że tak musi być, ale może, prawda?Zawsze istnienie możliwość fuszerki. Domy szkieletowe wymagają dobrego materiału i precyzji wykonania. Zawsze istnienie możliwość fuszerki. Domy szkieletowe wymagają dobrego materiału i precyzji wykonania. Dom murowany jest bardziej tolerancyjny na polskie brakoróbstwo. Dlatego budując szkieletowca trzeba zwracać uwagę na wykonawcę.Jak nie masz wiedzy na temat budownictwa to nic nie wskórasz (można być hobbystą, nie koniecznie inżynierem). Od tego jest nadzór inwestorski. Możesz wynająć specjalistę, który zrobi to za ciebie. Ale to dodatkowe koszty. Choć kwota np. 2 tys. PLN (szacuję na podstawie wynagrodzenia dla kierownika budowy) nie jest dużym wydatkiem w porównaniu z kosztem budowy domu i zaoszczędzonymi problemami po spartolonej i niekontrolowanej budowie.
Zainspirowany jednym z twoich postów o obawach co do jakości konstrukcji robionej taśmowo, rozmawiałem z technologiem mojego wykonawcy o tym jak realizowana jest budowa takiego domu. Z tego co mi wyjaśnił (nie wspominałem o obawach jakie podałeś) technologia modułowego budownictwa szkieletowego wymaga bardzo dużej precyzji. Dokładność montażu wykonywanego przez nich szkieletu jest w granicach milimetrów. Ze względu na prefabrykowane elementy konstrukcyjne (belki konstrukcyjne firmy Steico, drewno KVH produkcji Belgijskiej – nie stosują polskiego ze względu na zbyt słabą jakość) i maszyny do ich obróbki (miałem okazję widzieć te monstra) jest to jak najbardziej realne. Nie mam powodu uważać, że nie był szczery. Jak zauważyłem to szef firmy i jego podwładni klimatyzacje w domu z kierowniczych stanowisk wychodzą z założenia, że niezadowolony klient przynosi więcej kłopotów i strat niż pożytku. Lepiej mało zarobić ale częściej niż dorobić się złej sławy. Mnie taka filozofia odpowiada.

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.