gra

W nawiązaniu do mojego podaję jedno z przykładowych rozwiązań – karty pokazuję celowo wszystkie (aby było lepiej widać), posortowane kolorami wg starszeństwa brydżowego (piki, kiery, kara, trefle):
gracz I: (W,4) (6,5,4,3,2) (-) (-),
gracz II: (A,8,2) (A) (A,3) (A),
gracz III: (K,6) (K,7) (K,9) (9),
gracz IV: (10,7,5) (10) (10) (8,5),
gracz V: (D) (D) (D,W,8,5) (K),
gracz VI: (9) (9) (6,4) (D,7,4),
gracz VII: (3) (W,8) (7,2) (10,2).
czyli:
gracz I: poker od szóstki,
gracz II: kareta asów,
gracz III: ful króle na dziewiątki,
gracz IV: ful dziesiątki na piątki,
gracz V: trójka dam,
gracz VI: dwie pary – dziewiątki na czwórki,
gracz VII: para dwójek.
Nadmienię, że celowo unikałem niewygodnych układów typu kolor czy strit i poza pokerem u pierwszego gracza (zresztą przy tych założeniach – jedynym możliwym) opierałem się wyłącznie na zbiorach kart o tej samej wysokości

zy w tym zadaniu pokerowym nie brakuje jakiejś informacji, np. że układy (w sensie rodzaju) nie mogą się powtarzać? Bo jeśli to jest wszystko, co wiadomo, to wychodzi mi baaa…aaardzo dużo rozwiązań. Przykładowe podaję w następnym komentarzu (żeby ten ewentualnie można było ujawnić).
Być może nie zrozumiałem wszystkich zasad (nie gram w pokera), albo coś przeoczyłem (choć czytałem chyba z pięć razy), ale wygląda mi na to, że założenia są dosyć “luźne” i znalezienie któregokolwiek z pasujących układów nie stanowi żadnej trudności.

Chciałem się upewnić co do poprawności mojego rozwiązania . Czy przy dwóch kolorach decyduje starszeństwo koloru , jak w brydżu , czy może starszeństwo kart w kolorach ? Jeżeli moje pytanie jest zbyt dużą podpowiedzią , to proszę nie odpowiadać – będę kombinował dalej , uznając że rozstrzygnięcie eliminuje moje rozwiązanie.
Inny układ można uzyskać zamieniając np. między graczami IV i VII piątkę z siódemką (IV-ty ma wówczas fula 10/7, VII-my bez zmian). Takich dodatkowych rozwiązań (stosując tylko minimalne zmiany) można tworzyć dużo więcej i to wydało mi się nieco podejrzane.
Dlatego też bardzo bym prosił o odpowiedź czy to ja coś źle zrozumiałem (i to rozwiązanie jest złe), czy może rozwiązań jest rzeczywiście tak wiele (czy wówczas wystarczy podanie jednego?), czy też może zaginęła z treści zadania jakaś dodatkowa informacja?

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.