definicja

Definicja trapezu mówi, że to czworokąt z co najmniej jedną parą boków równoległych. W myśl definicji kwadraty i prostokąty są trapezami. Jeśli to nie jest ten haczyk w zadaniu, to może precyzyjniej

Wydaje mi się, że wiadomo, o co chodzi, choć oczywiście można by dodać, że trapez nie może być prostokątem, a prostokąt kwadratem (dodałem). A na marginesie: czy zadanie ma więcej niż jedno rozwiązanie, jeśli warunki podane w poprzednim zdaniu zostaną pominięte?

wogóle nie potrafię się odnaleźć w tym ciągu. Klucz według którego robiłem dawałby że ciągi/serie
15,16,17,19,21,23,30,33,120,132,
15,16,17,21,23,30,33,36, 120,132,
także były by poprawne. Rozwiązanie które tutaj podaję jest strzałem mającym jakieś uzasadnienie/kucz i maxymalne szanse że nie trafiłem w to co większość będzie podawać ale podałem. Z pewnością trzeba by było wziąść szczególną moc piętnastki pod uwagę ale dużo nie myślałem jak widać sam nie wiem czemu podałem (mniejszy czas ostanio pewnie dlatego).
Szanowni Państwo, proszę nie przysyłać rozwiązań. Komentarzy zawierających tylko rozwiązania nie będę (na razie) zamieszczał, a z komentarzy, w których będą jednym z elementów, będę je usuwał  znalazłem rozwiązanie poprawne na bank, ale nie podaję, bo autor prawidłowych rozwiązań nie przepuszcza (i słusznie). Ciąg jest bardzo nietypowy. No nic, spróbuję, może przejdzie taka podpowiedź: ostatnia liczba składa się z jednakowych cyfr. Nie podam z ilu, bo to by było już za łatwe do odgadnięcia. Chyba zresztą i tak teraz będzie łatwe..

byłoby napisać, że każda z części musi mniej więcej przypominać figurę, którą zawiera… Przepraszam, że się czepiam

Kategoria: Bez kategorii | Tagi:

Komentowanie wyłączone.