Greckie klimaty

Przepraszam, ale czy ktoś każe ci się zadłużać przystawiając pistolet do głowy? Czy ktoś kazał Grecji zaciągać dług przekraczający jej możliwości spłaty? Czy ktoś im kazał wynajmować Goldman Sachs żeby upiększyć księgi i móc załapać się do strefy euro, żeby móc się dalej zadłużać?

Litości, to jest jak z grą w trzy karty. Nikt cię do niej nie zmusza, jeśli jesteś naiwny, to po kilku wygranych na podpuchę grasz dalej aż do ostatniego grosza.

Z zaciąganiem kredytów, i przez obywatela, i przez państwo, jest tak samo. Idiota bierze „kredyt wakacyjny” wciskany przez banki, żeby po tych „wakacjach” zapłacić, łącznie z odsetkami, dwa razy więcej, niżbyś co miesiąc przed tymi wakacjami odkładał, żeby mieć identyczną sumę na wakacje. Mimo to kretynów biorących takie kredyty nie brakuje.

Grecja sobie zafundowała właśnie taki „kredyt wakacyjny”, i wszyscy byli szczęśliwi. a teraz przyszedł komornik, i podniósł się lament o „bezdusznych lichwiarzach”, kiedy już nawet różne „biura kredytowe” nie chcą dawać chwilówek „bez BIK” na 100% miesięcznie na spłaty rat. Władza zaciąga kredyt by tobie zapłacić pensję bo w gruncie rzeczy powinieneś być bez pracy. A ty w dodatku oszukujesz nie płacąc podatków i w efekcie władza nie ma z czego oddać. To jest przypadek Grecji. W Polsce wielkość szarej strefy nie płacącej podatków szacuje się na 25% . W Grecji na 75%. Będąc w Grecji dostałeś kiedykolwiek paragon fiskalny? Bo ja nigdy. W Grecji oszukują na podatkach wszyscy: od korporacji międzynarodowych po straganiarkę. Rządy przymykały na to zjawisko oczy bo Grecy po okupacji tureckiej odzidziczyli niechęć do płacenia podatków. Grecja jest dotowana w mniejszym lub większym stopniu praktycznie od chwili uzyskania niepodległości. Bajdurzenie o zmowie międzynarodowego kapitału możesz między bajki włożyć. Odpowiedz tylko na jedno proste pytanie: czy pozostali obywatele UE mają obowiązek pozyczania na wieczne nie oddanie Grekom czy też mają prawo powiedzieć takiego wała-nie dostaniecie darmo ani eurocenta? gdziekolwiek pojawia się MFW przynosi to jeszcze większą biedę dla biednych i kasę dla tych, którzy już i tak srają kasą. Wystarczy poczytać Stiglitza- faceta, który ma Nobla z ekonomii, a i pracował dla MFW, więc wie co mówi.
Słuchanie MFW przyniesie katastrofę dla Greków, dlatego powinni tych typów rzucić o glebę i z lufami karabinów przy łbach wykopać poza granice. W wyliczance twojej wymknelo sie gdzies info o karmieniu lapowkami greckich politykow przez niemieckie firmy i koncerny. Jeszcze do niedawna niemieckie prawo podatkowe zezwalalo niemieckim firmom odpisywac lapowki od dochodow;) Jakie to zalosne plecienie bez umiaru o Goldman Sachs, kiedy wielokrotnie wiecej szamba narobili w Grecji pazerni Niemcy, tylko Siemens ogolocili ten kraj na sume ponad €2 mld z pieniedzy podatnika.

Kategoria: polityka | Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.